REDUKTOR

 
Novinka
 
  • 1 z 2

ZHUBNI ZDRAVĚ A PŘIROZENĚ.

Lidské tělo je přibližně z 60 % tvořeno vodou. Je tedy důležité, aby byl příjem a výdej tekutin v rovnováze. Zadržování vody v těle může mít celou řadu příčin od hormonálních výkyvů, přes nezdravou stravu až po dlouhé cesty v letadle. Jak poznáte, že vaše tělo zadržuje vodu, a jak rovnováhu tekutin obnovit? 

Co proti zadržování vody v těle nabízí ZDRAVÁ TRÁVA?

Náš přípravek je vynikajícím doplňkem stravy na odvodnění a správné zažívání. Naše tablety na odvodnění obsahují rostlinné extrakty v kombinaci s některými důležitými vitaminy a minerály. Mezi bylinky na odvodnění patří například kopřiva, petržel, přeslička, jalovec a další. Byliny tvoří vždy základ přípravků na odvodnění.

699 Kč    
Kategorie Naše produkty
 

REDUKTOR

Velikost balení: 60 kapslí.

Složení v 1 tabletě: Kopřiva dvoudomá, Tužebník jilmový, Aquamin MG (33% Mg), Extrakt zelená káva, Extrakt artyčok, Extrakt brusinka, Extrakt Citrus aurantium (8% synefrin), Jablečný ocet, Glukonát zinečnatý (15% Zn), Konopný olej s obsahem CBD, Extrakt černý pepř (95% piperin), Vitamín B6, Pikolinát chromitý, želatinová kapsle.

 Způsob použití: 2 kapsle ráno na lačno před jídlem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Délka užívání: Není časově omezena. Při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné závažné vedlejší účinky.

Skladování: Chraňte před teplem, mrazem a vlhkostí. Po otevření skladujte na suchém místě do 25°C, pečlivě uzavřené a spotřebujte do 3 měsíců. Ukládejte mimo dosah dětí.

Upozornění: Nenahrazuje pestrou stravu a vyváženou stravu a zdravý životní styl. Nepřekračujte doporučení denní dávkování. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy..Může snižovat srážlivost krve.

Účinné látky v jedné kapsli.

Synefrin: způsobuje zvýšení produkce tělesného tepla a celkového výdeje energie tím, že využívá efektivně tukové zásoby. Zvyšuje výkon, potlačuje chuť k jídlu.

Zelená káva: antioxidant, který napomáhá ke snižování cholesterolu, podporuje také činnost jater, ledvin a trávicího traktu. Urychluje metabolické procesy, štěpí škroby na cukry a zlepšuje spalování. Stimulační látky snižují chuť k jídlu a na sladké. Stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Kopřiva: podporuje činnost ledvin, slinivky břišní, snižuje hladinu krevního cukru. Přispívá k vylučování vody z organismu, pomáhá předcházet močovým a ledvinovým kamenům. Napomáhá proti únavě, vyčerpanosti a otokům. Působí proti trávicím potížím, čistí krev a detoxikuje.

Tužebník jilmový: je močopudná bylina, která se užívá vždy tam, kdy chcete odvést škodlivé látky z organismu. Má blahodárný vliv na trávení a zlepšuje látkovou výměnu. Zmírňuje překyselení žaludku.

Brusinka: napomáhá proti nemocem a zánětům močových cest, žaludečním vředům, nemoci srdce a cév. Snižuje hladinu cholesterolu i krevního cukru. Má antioxidační účinky, podporuje přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu.

Artyčok: je nejlepším prostředkem pro detoxikaci jater a žlučníku. Má mírný diuretický efekt a tím se odpadní látky odvádějí močí, čímž se organismus přirozeně čistí. Zabraňuje ukládání cholesterolu v cévách, podporuje produkci trávicích enzymů ve slinivce, odstraňuje nadýmání a zlepšuje funkci žaludku. Podporuje trávení tuků.

Jablečný ocet: rozkládá tuk, napomáhá očišťovat organismus vyplavováním nečistot z těla. Obsahuje pektin, který navozuje pocit sytosti, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a redukovat váhu. Má antibakteriální účinky, urychluje zažívání, upravuje příznivě stav střevní mikroflóry. Podporuje správnou funkci ledvin.

Piperin: zvyšuje produkci žaludečních šťáv a urychluje metabolismus. Zvyšuje také tělesnou teplotu a blokuje aktivitu genů, které jsou zodpovědné za hromadění tuku. Snižuje stres a dodává energii.

Zinek: přispívá k normálnímu metabolismu, k syntéze bílkovin, normálnímu stavu kostí, vlasů, nehtů i pokožky. Podporuje udržování normální funkci imunitního systému. Podporuje syntézu proteinů (růst svalové hmoty).

Chrom: pomáhá udržovat normální hladinu glukózy v krvi a přispívá k normálnímu metabolismu.

B6: je důležitý při udržování zdravého nervového systému a hladiny cukru v krvi. Hořčík:   napomáhá správnému trávení. Nedostatek hořčíku způsobuje křeče, únavu, vyčerpání, deprese. Je důležitý pro zdravé zuby, kosti a nehty. 

Konopný olej s přirozeným obsahem CBD napomáhá normální funkci organismu, působí příznivě na regeneraci po úrazech a operacích. Zajišťuje normální stav imunitního systému, příznivě působí na centrální nervovou soustavu.


Jaké jsou příčiny zadržování vody v těle?

Zadržování vody v těle trápí zhruba 47 % mužů a 71 % žen. Stejně jako v případě řady dalších zdravotních obtíží stojí i za těmito vysokými čísly zejména nezdravý životní styl dnešní uspěchané doby. Pokud tělo přestane fungovat v rovnováze, nezvládá vyloučit veškerou přebytečnou vodu. Tu pak začne následně zadržovat. Na zadržování vody upozorní třeba tyto velmi známé stavy a situace:

  • pocity těžkých a unavených nohou
  • večer obtížné sundávání prstýnků
  • opuchlá víčka po probuzení
  • drobné, ale časté změny tělesné hmotnosti

Další příznaky zadržování vody v organismu

Kromě výše uvedených prvotních projevů se zadržování vody v organismu projevuje mnoha dalšími příznaky. U žen je to nejčastěji celulitida a otoky nohou, muže zase trápí nadměrné pocení. Podívejme se na jednotlivé symptomy podrobněji.

Otoky končetin

Otoky končetin jsou u žen velmi časté v posledním trimestru těhotenství, mimo toto období by vás ale příliš trápit neměly. Pokud ano, může to být příznakem nadměrného zadržování vody v těle. Otoky nohou jsou patrné zejména v oblasti kotníků a nártů, v závažnějších případech může otok zhoršovat pohyblivost kloubů. Otoky ale ani nemusejí být na první pohled patrné – stačí, že vás k večeru začnou výrazně tlačit oblíbené boty.  

Celulitida

Traduje se, že celulitida jako kosmetický problém byla „stvořena“ vydavateli časopisů pro ženy na začátku 20. století. Dnes problémové partie svého těla kriticky sleduje většina žen. Celulitida neboli pomerančová kůže se nevyhýbá ani mladším a štíhlejším ženám. Na vině může být právě zadržování vody. 

Obtížné hubnutí

Nedaří se vám zhubnout? Máte pocit nafouklého břicha? I zde může být příčina zadržování vody v těle. Po odvodňovací kúře můžete čekat úbytek zhruba 2-3 kilogramů, což odpovídá hmotnosti zadržované vody. Pokud k odvodnění přidáte ještě i pohyb a upravíte jídelníček, mělo by pro vás být hubnutí mnohem jednodušší.

Nadměrné pocení

Zadržování vody v těle může způsobovat také velmi nepříjemné nadměrné pocení. Pokud se vám zdá, že se potíte více než ostatní, zkuste odvodnění organismu.

5 hlavních příčin zadržování vody v těle

Nevhodná strava

Mastná jídla, příliš cukru, bílá mouky, konzervanty, alkohol a především vysoký obsah soli ve stravě. To vše může mít vliv na rovnováhu organismu, který poté začne zadržovat vodu v těle.

Nedostatek pohybu

Máte sedavé zaměstnání, nebo naopak přes den dlouho stojíte? Začleňte do vašeho dne procházky, které patří mezi velmi zdravý a přirozený pohyb, ideálně pravidelně.

Užívání některých léků

Léky jako hormonální antikoncepce, antidepresiva, léky na vysoký tlak, chemoterapie, ale i volně prodejné léky proti bolesti – všechny tyto léky mohou mít negativní vliv na zadržování vody v těle.

Hormonální nerovnováha

Hormonální nerovnováha v těle doprovází nejen těhotenství, ale i klimakterium nebo menstruaci. Oteklé nafouklé břicho je typický příznakem tzv. premenstruačního syndromu.

Nedostatečný přísun tekutin

Možná se to zdá jako paradox, ale nedostatečný přísun tekutin může opravdu vést k zadržování vody v těle. Je to logické, protože tělo při nedostatku tekutin začne zacházet s vodou úsporněji. Výsledkem je zadržování tekutin.

 Kromě těchto příčin může mít zadržování vody v těle i závažnější příčiny, např. onemocnění ledvin, nebo srdce a cév. Pokud máte výrazné, opakované nebo dlouhodobé obtíže s otoky, je vhodné obrátit se na lékaře.

Zadržování vody v těle v těhotenství

V souvislosti se zadržováním vody v těle a otoky se velmi často hovoří o těhotenství. Zadržování vody v těhotenství je do jisté míry zcela normální. Vysvětlení je jednoduché – v průběhu těhotenství celkový objem vody v těle významně naroste, a to asi až o 8 litrů. Společně s tekutinami se zvyšuje i obsah sodíku v organismu, který má na zadržovaní vody zásadní vliv. Největší nárůst je patrný ve třetím trimestru. Jak miminko roste, děloha také začíná utlačovat cévy v pánvi a návrat krve z dolních končetin k srdci je proto náročnější a často méně efektivní. Proto jsou u těhotných tak typické otoky dolních končetin.

V naprosté většině případů nejsou problémy závažné, přesto existují situace, kdy otoky vyžadují lékařskou pomoc. Nateklé dolní i dolní končetiny mohou být totiž v průběhu těhotenství příznakem preeklampsie, což je závažná komplikace ohrožující maminku i miminko. Přestože postihuje asi jen u 5% těhotných po 20. týdnu těhotenství, je dobré o ní vědět. V případě, že se u vás náhle objeví otoky i na rukou a kolem očí, máte zvýšený krevní tlak (v domácnosti je vhodné mít tlakoměr), bolesti hlavy, změny vidění a bolesti břicha, návštěvu lékaře neodkládejte. Odbornou pomoc také vyhledejte, pokud je otok výraznější jen na jedné noze, objeví se zarudnutí pokožky a oblast je bolestivá. V tom případě se může jednat o hlubokou žilní trombózu.

Alkohol a zadržování vody

Mnoho z vás zajímá, jaký vliv má na zadržování vody alkohol. Oteklý a zarudlý obličej je typickým znakem nadměrné konzumace alkoholu. Důvodem je, že alkohol dehydratuje tělo. V důsledku dehydratace se kůže a všechny důležité orgány snaží zadržet co nejvíce vody. Výsledkem jsou otoky ve tváři, ale i jinde na těle, například v oblasti břicha. Přibývání na váze po alkoholu však není jen důsledkem zadržování vody – alkohol má velmi vysoký obsah energie, navíc podporuje chuť k jídlu. Kromě toho působí alkohol podráždění trávicího traktu, které se projevuje nadýmáním, které rovněž může pár centimetrů v pase přidat. Jednoduše řečeno, alkohol na kráse ani na zdraví nikomu nepřidá, a proto nezbývá, než doporučit abstinenci nebo alespoň omezení konzumace. Tolerovatelné dávky alkoholu jsou stanoveny následovně – 2 nápoje denně u mužů, 1 nápoj u žen. Při pití alkoholu je vhodné střídat jej s čistou vodou, abyste zabránili dehydrataci.

 

Základní opatření proti zadržování vody v těle

Omezte množství soli (sodíku) v jídelníčku. Maximální dávka soli by neměla přesáhnout 5 g, pokud máte problémy se zadržováním vody, pak 3 g. Nejvyšší obsah soli mají uzeniny, konzervy, paštiky, chipsy apod.  Nakupujte proto co nejvíce nezpracovaných potravin a sami si vařte, abyste měli o množství soli představu. Slanou chuť pomohou vykompenzovat bylinky a koření.

Zařaďte potraviny bohaté na hořčík a draslík – ty pomáhají vyrovnávat hladinu sodíku. Jsou to např. banány, avokádo, rajčata, batáty, listová zelenina (špenát, salát, apod.).

Dostatek bílkovin ve stravě – bílkoviny pomáhají udržovat tekutiny v těle v rovnováze. Proteiny by měly tvořit asi 15 % vašeho denního energetického příjmu.

Zvýšená poloha nohou – snažte se odpočívat s nohama ve zvýšené poloze.

Dostatek pohybu – pravidelný pohyb je nepostradatelný pro správné fungování celého organismu, tedy i pro správné hospodaření s tekutinami.

Kompresní terapie – pokud vás trápí otoky nohou, noste kompresní punčochy nebo podkolenky.

Lymfatická drenáž – vhodným doplňkem při boji proti zadržování vody v těle je lymfodrenáž u zkušeného terapeuta.

Dbejte na dostatečný pitný režim, vypijte alespoň 1,5 litry vody denně, aby měl organismus dostatek tekutin a nebyl nucen vodu zadržovat.

Pokud vás současně trápí i těžké nohy, můžete přípravky na odvodnění zkombinovat i s přípravky na podporu žilní stěny a doplnit nošením kompresních punčoch. Oslabená žilní stěna totiž často souvisí s nadměrným zadržováním vody v těle. 

V případě nadměrného zadržování vody v těle v souvislosti s premenstruačním syndromem doporučujeme kromě tablet na odvodnění přidat do stravy i potraviny bohaté na vápník, hořčík a vitamin E. Z bylinek příznivě působí také drmek obecný.

Kdy se nepouštět do odvodnění organismu?

Přestože přípravků proti zadržování vody v organismu je na trhu velké množství, ne vždy je vhodné jejich užívání. Jejich užívání není vhodné v případě dlouhotrvajících otoků, pokud se léčíte se srdcem, vysokým krevním tlakem či v případě, že užíváte lékařem předepsané léky na odvodnění (diuretika). Odvodňovací přípravky neužívejte v těhotenství. V případě jednostranných či výrazných otoků okamžitě vyhledejte lékaře.

PROTO VÁM NABÍZÍME NÁŠ DOPLNĚK STRAVY REDUKTOR TABLETY,  KTERÉ OBSAHUJÍ BYLINKY A VITAMÍNY A JDOU VÁM POMOCI KE KVALITNÍMU A NIČÍM NERUŠENÉMU ŽIVOTU A ZDRAVÍ.

 ZDRAVÁ TRÁVA SÍLU DÁVA.

 

Doplněk stravy - definice dle zákona

Doplněk stravy je potravina, jejímž účelem je doplňovat běžnou stravu a která je koncentrovaným zdrojem vitaminů a minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem, obsažených v potravině samostatně nebo v kombinaci, určená k přímé spotřebě v malých odměřených množstvích.

Účinnost přípravku a zajištění kvality nejsou při schvalování doplňků stravy posuzovány. Nicméně výrobce nesmí deklarovat nepravdivá tvrzení o účinku přípravku (zákaz klamání spotřebitele). Deklarované účinky musí být schopen kdykoliv doložit. Doplňky stravy musí splňovat veškeré platné normy kladené na potraviny. Jejich dodržování kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Doplňky stravy nesmějí být na obalu označeny léčebnou indikací (ani nesmějí vyléčení či prevenci chorob naznačovat), což je vyhrazeno pouze pro léčiva. Smějí být ale uváděny příznivé účinky na zdravotní stav uživatele - tzv. zdravotní tvrzení. Totéž platí i pro reklamu. Rovněž se nesmí uvádět ani naznačovat, že vyvážená a různorodá strava nemůže poskytnout dostatečné množství živin.